top of page
RUŽINOVSKÁ GALÉRIA
RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

Výstava obrazov ĽUBA SUCHALOVÁ HARICHOVÁ "QUO VADIS"

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

11. 6. 2024, 18:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov srdečne pozývajú všetkých obyvateľov a milovníkov umenia na vernisáž výstavy obrazov ĽUBA SUCHALOVÁ HARICHOVÁ "QUO VADIS". Táto pôsobivá výstava sa uskutoční v Ružinovskej galérii, umiestnenej v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, na adrese Ružinovská 28.

Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční v utorok, 11. júna 2024, o 18:00 hodine. Vernisáž bude uvedená do života kurátorkou Máriou Horváthovou, ktorá predstaví umelecké diela a ponúkne nám hlbší pohľad do tvorivého procesu umelkyne.

Výstava potrvá od 11.6.2024 do 31.8.2024, takže máte dostatok času na to, aby ste si túto jedinečnú zbierku obrazov vychutnali. Pripájame sa k pozvaniu a veríme, že sa stanete súčasťou tohto umeleckého zážitku.

ĽUBA SUCHALOVÁ HARICHOVÁ / QUO VADIS

Ľuba Suchalová Harichová sa v priebehu rokov výrazne uviedla do sveta detskej ilustrácie, kde uplatnila svoj jedinečný štýl i pôsobivú výtvarnú reč. Vďaka kreativite a predstavivosti sa však dokázala rovnako spontánne preniesť zo sveta žiarivých rozihraných postavičiek a farebných rozprávkových príbehov do tajomnej ríše vlákien a mäkkých priadzí a v technike arttexu našla možnosť presvedčivej interpretácie svojich snov, predstáv a túžob.

V jej komorných textilných obrazoch i rozmerných závesných tapisériách nájdeme sugestívne tváre, hlavy i torzá ľudských postáv, letiacich vtákov i cválajúcich tátošov, reflexie prírodných motívov, ale i imaginatívne záznamy prchavých okamihov a fragmentov letiaceho času.

Krehká línia kresby, sugestívny bod a farebný magický tvar, ktorý často uniká z reálneho sveta k hraniciam abstrakcie, to sú základné, často až minimalistické prvky, z ktorých dokáže autorka „vyskladať“ pôsobivú kompozíciu, presvedčivú i bez príkras a zbytočných detailov. Jej „kresby niťami“ na čistom pozadí evokujú chagallovskú mágiu nekonečných priestorov, kde každý tvar a každý bod má svoj zmysel a význam a jasne čitateľná symbolika tvarov a farieb dáva príbehu pôsobivú pointu.

Podobná tajomná dejovosť a metaforickosť charakterizuje i materiálovo diametrálne odlišnú polohu najnovšej tvorby Ľuby Suchalovej. Sú to jej smalty, najmä tie drobné, figurálne, či archetypálne a znakové, s bohatými štruktúram, často až s reliéfnym povrchom, či drobnými plastickými detailmi z rozmanitých materiálov, ktoré sú v kontraste s monochrómnou farebnosťou kompozície. Napriek svojim komorným formátom sú rovnako hlboko zmyselné a zmysluplné a odhaľujú tajomný svet ľudskej duše i hĺbku umeleckej vnímavosti.

Vstup voľný.

Kurátorka výstavy:

Mária Horváthová

Vstup:

zadarmo

Podujatie pre vás pripravili:

MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page