top of page

Ružinov sa pripravuje na slávnostné rozsvietenie 13-metrového vianočného stromčeka

Ružinov sa tento rok môže tešiť na výnimočný vianočný zážitok. Prvýkrát bude pred Domom kultúry v Ružinove stáť impozantný živý vianočný stromček s výškou 13 metrov, ktorý sa rozžiari už túto stredu, 6. decembra, pri príležitosti osláv Mikuláša.

Vianočný strom pochádza z neďalekej obce Tomášov a bol venovaný rodinou Pörsökových. Tento smrekový strom vyrástol počas posledných 30 rokov do svojej impozantnej výšky. Vzhľadom na poveternostné podmienky a lokáciu stromu blízko domu a následne riziku jeho spadnutia sa rodina rozhodla tento strom darovať práve Ružinovu.Starosta Ružinova, Martin Chren, vyjadril vďačnosť rodine za ich krásny príspevok k vianočnej atmosfére v Ružinove. „Vianočný stromček pred Domom kultúry Ružinov symbolizuje spolupatričnosť a ducha Vianoc, ktorý spája našu komunitu. Sme vďační rodine, ktorá nám tento krásny strom darovala a tešíme sa na slávnostné rozsvietenie spolu s Mikulášom. Verím, že toto bude začiatok tradičnej udalosti v Ružinove, ktorá nám všetkým prinesie radosť a pohodu v tomto sviatočnom období,“ uviedol starosta Chren.

Proces prenosu stromu do Ružinova bol zložitý a vyžadoval si potrebu miestnych hasičov, elektrikárov a technikov. Elektrické káble museli byť dočasne odstránené, aby bol zachovaný bezpečný výrub stromu. Významnou súčasťou prenosu bola aj vysokozdvižná plošina a nákladný automobil na samotný transport. Ružinovčania už od dnešného dňa môžu obdivovať vianočný strom pred Domom kultúry, no jeho slávnostné rozsvietenie sa uskutoční 6. decembra o 17:00 hodine na Mikuláša, ktoré bude doplnené pôsobivými audiovizuálnymi efektmi.V rámci vianočného podujatia je pre deti pripravený špeciálny program s možnosťou získania sladkej odmeny.
Pozrite sa na vzrušujúci priebeh transportu stromčeka v tomto videu! Užite si jedinečný pohľad na cestu, ktorú stromček podstúpil, aby sa dostal až k vám do Ružinova.


Comments


bottom of page