top of page
VÍNO V PARKU
VÍNO V PARKU

VÍNO V PARKU

Keď sa víno a kultúra spoja v srdci Bratislavy

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

23. 5. 2025, 15:00

Park Andreja Hlinku, Astrová 36, 821 01 Bratislava-Ružinov, Slovensko

POPIS PODUJATIA

PROGRAM: 16:00-16:45 Tyjátr - Herkules alebo dobytie pekla

tradičné bábkové divadlo


17:30 - 18:30 Martin Geišberg

Poézia zvukov a slov, ktorá vás rozosmeje, rozplače, či roztancuje – to všetko zažijete na koncerte tohto originálneho hudobníka, dramaturga a textára, nositeľa ocenenia Radio_Head Awards 2019 v kategórii nahrávka roka World Music / Folk.


19:00 - 20:00 - Silvia Josifoska & Pavol Bereza

Silvia Josifoska patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény. Ocenenia: Blueswoman 2005 (Slovenská bluesová spoločnosť) a  Najobľúbenejšia bluesová speváčka roku 2014, 2015, 2016, 2017


Pavol Bereza patrí medzi popredných slovenských gitaristov. Okrem dlhoročnej spolupráce so špičkou slovenskej jazzovej scény je Pavol Bereza vďaka svojej žánrovej neohraničenosti i súčasťou mnohých netradičných spoluprác a fúzií.  -------------------------------------------- ORGANIZAČNÉ POKYNY:

🔸 Pohár na víno

– Zakúpite si v čiernom stane

– Vratná záloha: 5 € (preferujeme hotovosť)


🔸 Žetóny

– 1 žetón = 0,5 €

– Slúžia na nákup vína u vinárov

– Platba za žetóny možná v hotovosti aj kartou


🔸 Víno

– Každý vinár má vlastný cenník

– Cena 0,5 dcl vína sa pohybuje podľa typu


🔸 Gastro zóna

– Jedlo sa kupuje bez žetónov, priamo u predajcov

– Spôsoby platby podľa konkrétneho stánku


🔸 Odporúčanie

– Vopred si pripravte hotovosť pre rýchlejší nákup pohára a žetónov


-----------------------------------

Víno, hudba, vône, smiech a spoločné chvíle pod holým nebom. Aj taká bude premiéra Ružinovskej vínnej cesty, ktorá už 23. a 24. mája prinesie do Parku Andreja Hlinku atmosféru malokarpatských vinohradov priamo do centra Ružinova.

 

Viac ako 20 vinárstiev z regiónu Malých Karpát predstaví to najlepšie zo svojej produkcie. K tomu výberová gastronómia, koncerty a príjemná kultúrna atmosféra, ktorá poteší všetky generácie.

 

Ružinovská vínna cesta nie je len festivalom vína – je pozvánkou von, do parku, medzi ľudí. Je to nové komunitné podujatie, ktoré spája mestský život s tradíciou, podporuje lokálnych vinárov a vytvára priestor na oddych, rozhovory a spoločné zážitky.

 

Ružinovská vínna cesta sa uskutoční v piatok 23. mája 2025 od 15:00 do 22:00 a v sobotu 24. mája 2025 od 12:00 do 22:00 v Parku Andreja Hlinku. Či už prídete ochutnať víno, stretnúť priateľov alebo si len tak posedieť pod stromami, Ružinovská vínna cesta vás pohostí zážitkom, ktorý si budete chcieť zopakovať.

 

Pre viac informácií navštívte www.cultusruzinov.sk.

           

Podujatie podporili:

Organizátori: CULTUS Ružinov, Tulava vinotéka, Združenie Chute Malých Karpát 

Hlavný partner: MČ Bratislava - Ružinov

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page