top of page
ZLATÉ HLASY
ZLATÉ HLASY

ZLATÉ HLASY

V Bratislavskom Ružinove zaznejú ZLATÉ HLASY

ČAS A MIESTO

31. 10. 2024, 18:00

DK Ružinov, Veľká sála, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Kto by si nepamätal zlatú éru československej populárnej hudby a hlasy, ktoré dodnes majú zvuk a cveng? Aj keď nastupuje neustále mladá spevácka generácia, mená ako Petra Černocká , Josef Zima alebo Giska Oňová sú a budú pojmami ešte veľmi dlho. A to už majú na svojom chrbáte pekných pár krížikov. Nič im to však neubralo na šarme, hlase a záujme poslucháčov. Preto by bolo priam hriechom nepozvať skutočné hudobné legendy so skutočnými hlasmi, ktoré preverili desaťročia do Bratislavy. Už 31. októbra 2024 zaznejú v plnej sile a paráde Zlaté hlasy v Ružinovskom Cultuse. 

Petra Černocká sa  sa narodila v roku 1949, do sŕdc, uší a duší poslucháčov sa zapísala ako čarodejnica Saxana z filmu Dívka na koštěti. Piesne Hádej mámo, kdo to byl, Koukej, se mnou si píseň broukej a mnohé ďalšie dodnes prezentuje na pódiách Česka i Slovenska spoločne so svojím manželom Jiřím Pracným, korý ju sprevádza.   

Josef Zima ostane večným princom Radovanom, hoci má už viac ako 90 rokov. Herec, spevák a moderátor je nekorunovaným kráľom českej dychovky, jeho programy Sejdeme se na Vlachovce patria ku klenotom  televízneho vysielania. Presadil sa však aj v oblasti populárnej hudby. Majiteľ troch Zlatých a jednej Patinovej platne má na svojom konte okolo 200 piesní, stále je aktívnym muzikantom a príležitoste vystupuje.

Gizka Oňová sa narodila v roku 1948 a v tomto koncerte bude zastupovať Slovensko. Hneď po skončení strednej školy nastúpila ako profesionálna speváčka a to v oboch sférach - koncertnej aj komerčnej. V komerčnej sfére získala veľkú prax, rozsiahly repertoár a obrovskú pohotovosť. Vždy chcela, aby okruh jej poslucháčov bol čo najširší, nikdy sa nezamerala len na jeden konkrétny hudobný žáner. Spievala a spieva  modernú hudbu, džez, dychovku, evergreeny, kabaretné kuplety, ba aj koledy a iné menšinové žánre.

Do svojho širokého záberu si pribrala aj muzikály:

Čo dodať? Snáď len, že zažiť všetky tieto osobnosti na jednom pódiu bude skutočným sviatkom pre hudobných fajnšmektov.

Dĺžka predstavenia:

120 min. s prestávkou

Účinkujú:

Josef Zíma, Gizka Oňová, Petra Černocká

Vstupné:

19,- a 24,- €

Predaj vstupeniek:

vstupenky v sieti Ticketportal a predpredaj.sk

Podujatie pre vás pripravili:

212.sk

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page