top of page
NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE
NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

Divadelné predstavenie pre deti

ČAS A MIESTO

14. 1. 2024, 10:45 – 11:30

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

POZOR ZMENA ČASU!

ZAČÍNAME O 10:45

07.01.

O 12 mesiačikoch

Divadlo Dvor zázrakov

Kam až dokáže siahať ľudská zloba? A ako sa dá proti nej bojovať? O tom, že dobrota srdca všetko prekoná, sa dozviete z tejto rozprávky.

14.01.

Janko a Marienka

Divadlo zo šuflíka

Čarovná klasika v originálnom prevedení s bábkami v životnej veľkosti! 

V hlbokom lese môže každý zablúdiť a nečudo, že sa v ňom stratia aj naši malí hrdinovia príbehu,Janko a Marienka. V tmavej hore objavia sladké prekvapenie, domček z medovníčkov. No nie je všetko zlato, čo sa blyští! V chutnej chalúpke na nich striehne zlá ježibaba. Janko a Marienka však majú z pekla šťastie a ako sa im podarí vrátiť sa domov, si nenechajte ujsť! Tešiť sa môžete nielen na veľké bábky, ale aj na pesničky s prvkami terchovskej ľudovej hudby a folklórne tance!

21.01.

Tdpaslík

Divadlo na hojdačke

Hlavný hrdina príbehu sa vydá do sveta zastaviť slnko, aby jeho kamarátka slnečnica na jeseň neodkvitla. Na svojej ročnej púti zažije rôzne dobrodružstvá, stretne mnoho priateľov, 
ktorí tiež potrebujú k životu slnko a na koniec… vlastne, koniec už uvidíte v divadle. V predstavení sú zastúpené viaceré témy: 4 ročné obdobia – súvislosti medzi prírodou a jej cyklami, kde sa v druhom pláne snažíme citlivo načrtnúť aj tému pominuteľnosti. 
Ako už aj názov predstavenia napovedá, zaoberáme sa tiež logopedickou témou – aj človek s rečovou vadou dokáže spraviť veľké veci, ak na sebe pracuje.

Nechýbajú ani veselé pesničky a prvky interakcie s publikom. Vhodné pre divákov 3-10 rokov, dĺžka predatavenia 40-45 min. 
Pri tvobe scenára sme konzultačne spolupracovali s detskou psychologičkou, aj s detskou pedagogičkou.

Vstupné: 

5 €

𝗣𝗿𝗲𝗱𝗮𝗷 𝘃𝘀𝘁𝘂𝗽𝗲𝗻𝗶𝗲𝗸:

vstupenky sú dostupné 30 minút pred podujatím priamo na mieste

SEDENIE VOĽNÉ

𝗣𝗼𝗱𝘂𝗷𝗮𝘁𝗶𝗲 𝗽𝗿𝗲 𝘃𝗮́𝘀 𝗽𝗿𝗶𝗽𝗿𝗮𝘃𝗶𝗹𝗶: 

MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page