top of page
ACYLPYRIN | hody
ACYLPYRIN | hody

ACYLPYRIN | hody

Legendárna skupina z Bratislavy sa vracia na scénu

ČAS A MIESTO

24. 9. 2023, 17:00

pred DK Ružinov, Ružinovská 28, Ružinov

POPIS PODUJATIA

Podujatie sa koná v rámci

RUŽINOVSKÝCH HODOVÝCH SLÁVNOSTÍ

Dlhoroční fanúšikovia kultovej skupiny ACYLPYRIN sa môžu tešiť na neobyčajný hudobný zážitok. Kapela, ktorá vznikla ešte v roku 1984 a pôsobila na bratislavských scénach až do začiatku 90. rokov, sa po dlhej odmlke opäť zdvihla zo svojho spánku, pripravujúc nový koncert, ktorý prinesie nezabudnuteľnú hudbu a energiu.

Historický pôvod ACYLPYRINu siaha do čias, keď Martin Minárik, jeden z bývalých členov už rozpadnutej kapely Ventil RG, založil túto unikátnu hudobnú formáciu. Ich tvorba je zaujímavým miešaním hudobných štýlov ako SKA, Punk Rock a Reggae, čo dodáva ich hudbe jedinečnú atmosféru.

Po niekoľkých rokoch koncertovania a vystupovania na bratislavských pódiách, ako aj rôznych akciách a festivaloch po celej Slovenskej republike, sa kapela z dôvodu odchodu členov na základnú vojenskú službu. Napriek tomu zostala v pamäti mnohých fanúšikov ako ikonická súčasť miestnej hudobnej scény.

Po viac ako 30 rokoch od svojho vzniku sa ACYLPYRIN opäť spojil, hoci v zmenenom zložení. Ich pôvodný repertoár prešiel prearanžovaním, čím dostal súčasnú podobu, pričom do neho stále pribúdajú nové skladby. 

Kapela teraz intenzívne pracuje na svojom prvom albume, ktorý by mal priniesť osviežujúci zvuk a nové piesne, ktoré zaujmú nielen pôvodných fanúšikov, ale aj novú generáciu hudobných nadšencov.

Účinkujú:

Gabo BÉĎA -  spev

Peter WOLF -  gitara

Milan KOYŠ -  basová gitara

Maťo HANZEL -  klávesy

Robo KULIFAJ -  bicie

Robo TIBENSKÝ -  saxofón

Karol ŠÍPOŠ -  trúbka

Jožo CHORVÁT -  trombón

Vstup:

ZADARMO

Podujatie pre vás pripravili:

Organizátori: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov

Hlavný mediálny partner: Rádio Sity 

Partneri: Nový Ružinov - Bývajte, kde je radosť žiť, ProPark PARKING SOLUTIONS, Národné športové centrum, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Fragolino

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page