top of page
ZDENĚK TROŠKA
ZDENĚK TROŠKA

ZDENĚK TROŠKA

Veselé rozprávanie o filme, živote, a všetkom čo s tým súvisí aj nesúvisí

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

13. 10. 2023, 19:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

ZDENĚK TROŠKA sa narodil v Strakoniciach 18.5.1953. Tento kraj s obľubou ukazuje vo väčšine svojich filmov. . Réžiu študoval na pražskej FAMU a tiež vo francúzskom Lycée Carnot v Dijone.

Na začiatku 80. rokov debutoval snímkou ​​„BOTA MENOM MELICHAR“. Do diváckeho povedomia sa ale zapísal predovšetkým vďaka nesmierne úspešnej trilógii komédií SLUNCA, SENO... Následne natočil divácky vďačné rozprávky „O PRINCEZNĚ JASNĚNCE A LÉTAJÍCÍM ŠEVCI, PRINCEZNA ZE MLEJNA, Z PEKLA ŠTĚSTÍ“...

V posledných rokoch prišiel na rad asi najdiskutovanejší Troškov počin – komediálna trilógia „KAMEŇÁK“, ktorá sa síce zaradila medzi najnavštevovanejšie tituly v krajine, ale podľa mnohých kritikov je považovaná za najhoršie filmy v histórii českej kinematografie.

Tvorba Zdeňka Trošku je každoročne terčom kritiky a odporcov si získal aj svojimi negatívnymi výrokmi na adresu dokonca aj úspešných zahraničných filmov napríklad Jacksonovho PÁNA PRSTEŇOV. Jedno mu nemožno uprieť, dokáže svoje filmy predať a do svojich projektov zlákať popredné tváre českého šoubiznisu.

ROZÁLIE hudobný hosť . V roku 2022 vydala svoj prvý album Rozálie – Korzetiér, z ktorého odznie niekoľko skladieb i v tomto programe

Predaj vstupeniek:

vstupenky v sieti Ticketportal a predpredaj.sk

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page