top of page
RUŽINOVSKÉ KINO PRE SENIOROV
RUŽINOVSKÉ KINO PRE SENIOROV

RUŽINOVSKÉ KINO PRE SENIOROV

Milan Sládek

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

28. 11. 2022, 14:00 SEČ

SD Nivy, Súťažná 18

POPIS PODUJATIA

SR, 2020, 90 min., 2D, orig. ver., MP 12,

Svetoznámy slovenský mím Milan Sládek pohľadom režiséra Martina Šulíka, ktorý v novom dokumentárnom filme o výnimočnej osobnosti slovenskej kultúry zachytáva jeho tvorivú i životnú cestu bohatú na neočakávané zvraty.

Milan Sládek stál na začiatku 60. rokov pri zrode modernej slovenskej pantomímy. Nadväzoval na tvorbu francúzskych mímov Jeana-Gasparda Deburau, Jean-Louis Barraulta či Marcela Marceau, ale veľmi rýchlo si vypracoval vlastný divadelný jazyk. Jeho predstavenia Hrča, Únos do ticha, Starinár objavili pre naše publikum novú divadelnú formu, ovplyvnili nielen našich, ale aj európskych divadelníkov.

Po vstupe sovietskych vojsk v roku 1968 Milan Sládek emigroval do Nemecka. So svojimi predstaveniami precestoval celý svet, založil divadlo pantomímy Kefka i medzinárodný divadelný festival Kaukliar. Dnes žije a pracuje v Kolíne nad Rýnom a napriek tomu, že má viac ako osemdesiat rokov, stále hrá svoje predstavenia. Film je bohatý na archívne materiály, fotografie, záznamy predstavení i výpovede umelcových spolupracovníkov. Je svedectvom nielen o individuálnom úsilí Milana Sládka, ale aj o osudoch celej generácie slovenských divadelníkov.

Hra je plná humorných situácií a dialógov. Režisérka Soňa Ferancová bravúrne využila priestor, ktorý jej autor hry ponechal pre vykreslenie jednotlivých charakterov a pohotových situačných gagov.

Réžia: Martin Šulík

Vstup: Vstup zadarmo pre seniorov z Ružinova až do naplnenia kapacity sály

Podujatie pre vás pripravili: MČ Bratislava-Ružinov, Kino Nostalgia a CULTUS Ružinov

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=9BGhzMtHGCQ

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page