top of page
RUŽINOVSKÁ GALÉRIA
RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

RUŽINOVSKÁ GALÉRIA

Výstava obrazov Josefine Pavlik

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

28. 8. 2023, 18:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov srdečne pozývajú všetkých obyvateľov a milovníkov umenia na vernisáž výstavy obrazov Josefine Pavlik s názvom „Vrstvy spomienok“. Táto pôsobivá výstava sa uskutoční v Ružinovskej galérii, umiestnenej v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, na adrese Ružinovská 28.

Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční v pondelok, 28. augusta 2023, o 18:00 hodine. Vernisáž bude uvedená do života kurátorkou Máriou Horváthovou, ktorá predstaví umelecké diela Josefiny Pavlik a ponúkne nám hlbší pohľad do tvorivého procesu umelkyne.

Výstava potrvá od 28. augusta 2023 do 30. novembra 2023, takže máte dostatok času na to, aby ste si túto jedinečnú zbierku obrazov vychutnali. Pripájame sa k pozvaniu a veríme, že sa stanete súčasťou tohto umeleckého zážitku.

JOSEFINE PAVLIK Šperkárka, textilná výtvarníčka a maliarka Josefine Pavlik už roky žije a tvorí striedavo v nemeckom Taufkirchene, i v bratislavskom Ružinove. Pri pohľade na jej nápadité šperky a extravagantné klobúky či textilné objekty však máte pocit, že z nich sála duch parížskych butikov i kreatívna bezprostrednosť mladých dizajnérov. Jej fantázia v hľadaní nových foriem i materiálov akoby nepoznala hranice a dnes módny a aktuálny pojem recyklácia v jej tvorbe už rezonuje celé roky. V kreovaní svojich šperkov a doplnkov s obľubou využíva netradičné technológie a často hlavne prírodné materiály, najmä textil, špagát, rozmanité vlákna, trsy tráv, alebo perie, ba dokonca siaha i po niektorých použitých materiáloch, ako filtre od kávy, staré cédečka či papier a vtláča im pečať osobného príbehu, alebo pozoruhodného a aktuálneho posolstva, ktoré potom identifikuje jej jednotlivé autorské kolekcie. V jej avantgardných šperkoch však nájdeme i vzácnejšie materiály, ako striebro, perly i rôzne polodrahokamy.

Kurátorka výstavy:

Mária Horváthová

Vstup:

zadarmo

Podujatie pre vás pripravili:

MČ Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page