top of page
HRDINOVIA V RUŽINOVE
HRDINOVIA V RUŽINOVE

HRDINOVIA V RUŽINOVE

Ukážka hrdinských povolaní v Ružinove: Spoznajme prácu policajtov, zdravotníkov a hasičov

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

18. 6. 2023, 16:00

pred DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

V Ružinove sa uskutoční po prvýkrát udalosť s názvom "Hrdinovia v Ružinove", 18. júna 2023 pred Domom kultúry Ružinov, Ružinovská 28 o 16:00 hod. Toto podujatie ponúkne obyvateľom a návštevníkom Ružinova jedinečnú príležitosť spoznať a oceniť prácu a odvahu miestnych hrdinov - policajtov, zdravotníkov a hasičov. 

Na podujatí budú prezentované ukážky práce Útvaru zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava spolu so psovodmi, čím diváci budú mať možnosť vidieť ich zručnosti a schopnosti. Zdravotníci z Červeného kríža predvedú rýchlu zdravotnú pomoc v simulovaných situáciách, aby ukázali, ako sa starajú o naše zdravie v čase núdze. Dobrovoľný hasičský zbor Bratislava - Ružinov bude demonštrovať svoje zručnosti pri zvládaní rôznych požiarových situácií a ukáže, ako sú pripravení chrániť náš život a majetok. 

Vrcholom podujatia bude koncert Hudba Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o 17:30. Bude to jedinečná príležitosť pre obyvateľov a návštevníkov Ružinova vychutnať si vynikajúce hudobné vystúpenie. 

Hudba Ministerstva vnútra Slovenskej republiky plní v rámci rezortu úlohu protokolárneho a reprezentačného telesa. Účinkuje na všetkých oficiálnych akciách usporadúvaných rezortom, verejnými a vládnymi inštitúciami. Okrem služobného repertoáru a štandardnej literatúry pre dychový orchester tvoria podstatu ich koncertného repertoáru nové, moderné aranžmány diel starých majstrov, muzikálových a filmových melódií, skladieb swingového, bigbandového, ale aj rockového charakteru.  

Moderátorom podujatia bude Richard Vrablec, známy televízny a rozhlasový moderátor a osobnosť verejného života. Jeho charizma a skúsenosti prinesú energiu a zábavu do tohto podujatia. 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na sprievodné podujatia: Prezentácia hasičskej techniky: Hasiči predvedú svoju techniku a vybavenie, ktoré používajú pri zásahoch a likvidácii požiarov. Budete mať príležitosť vidieť rôzne typy hasičských vozidiel a zariadení a dozvedieť sa viac o tom, ako hasiči bojujú proti ohňu a zabezpečujú bezpečnosť obyvateľstva. 

Astro show v prenosnom planetáriu: Pre všetkých milovníkov astronómie bude k dispozícii prenosné planetárium, kde si budete môcť vychutnať úžasný vizuálny zážitok z vesmíru. Táto interaktívna show vám ponúkne možnosť preskúmať hviezdy, planéty a ďalšie astrálne objekty a naučiť sa viac o vesmíre. 

Nafukovacie atrakcie: Pre deti budú pripravené nafukovacie atrakcie, ako napríklad skákacie hrady, šmýkačky a ďalšie zábavné hry.   

Vstup pre verejnosť je zadarmo.

Podujatie "Hrdinovia v Ružinove" sa koná v nedeľu, 18. júna 2023 pred Domom kultúry Ružinov, Ružinovská 28 a začína o 16:00 hod.    

PROGRAM

16:00 otvorenie podujatia

16:15 Hasičská šou - Dobrovoľný hasičský zbor Bratislava - Ružinov

17:00 Útvar zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava

17:30 Hudba MV SR   

Partnerom podujatia sú: MČ Bratislava-Ružinov, CULTUS Ružinov, Rádio SiTy, Fragolino, a Astro Show.

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page