top of page
DOKONALÉ DIEŤA
DOKONALÉ DIEŤA

DOKONALÉ DIEŤA

Eko? Bio? Montessori?

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

21. 1. 2024, 19:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Jedinečná divadelná komédia plná mimoriadne trefných skečov o súčasnom rodičovstve a výchove detí v réžii Jána Luterána, s hudbou Martina Geišberga,  v podaní vynikajúceho hereckého obsadenia: herečka a stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia umeleckého súboru SKD Martin Alena Pajtinková a Daniel Žulčák, herec DJP Trnava Michal Jánoš.

Máte pocit, že doma vás už nikto nepočúva? Chcete konečne počuť nejaký dospelý hlas povedať súvislú myšlienku až dokonca alebo len zažiť chvíľku ticha? Vitajte na dokonalej divadelnej terapii pre rodičov!

Ako byť dobrým rodičom vo svete plnom zaručených návodov? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov biely cukor či fyzické tresty? Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie, alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? Čo je najťažšie na výchove? A hlavne, ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je úprimnou a autentickou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo všetko spochybňuje.

Krátke a vtipné výstupy sa dynamicky striedajú a ilustrujú úskalia dnešného rodičovstva. Dokonale parodujú kurzy pre rodičov či rodinné terapie, ktoré ponúkajú zaručené návody na to, ako vo výchove neurobiť žiadnu chybu. Trefne vystihujú nástrahy materských diskusných fór na internete. Neobídu ani rodičov-taxikárov, ockov-influencerov, rodičovský plurál, elektronický smog či nebezpečenstvo používania mobilov.

Tvorivý tím: autori: Mariana Luteránová, Ján Luterán réžia: Ján Luterán hudba: Martin Geišberg výtvarná spolupráca: Diana Strauszová pohybová spolupráca: Lacko Cmorej

účinkujú:

Lujza Garajová Schrameková, Alena Pajtinková, Mišo Jánoš, Daniel Žulčák

produkcia:

Divadelné centrum

predaj vstupeniek:

vstupenky v sieti predpredaj.sk

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page