top of page
CESTOU NECESTOU
CESTOU NECESTOU

CESTOU NECESTOU

Festival Cestou necestou sa vracia do Bratislavy

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

10. 3. 2023, 17:00 – 12. 3. 2023, 19:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Trojdňový cestovateľský sviatok s 50 cestovateľskými prezentáciami a diskusiami sa po dlhej prestávke vracia do Domu kultúry v Ružinove v dňoch 10. – 12. 3. 2023. Počas troch dni s môžete vypočuť príbeh o takmer trojročnej ceste na bicykloch páru a dvoch psíkov od Kanady po Južnú Ameriku, prejdeme tisíce kilometrov na Pacifickej hrebeňovke i na Colorado Traile, spoznáme Venezuelu, Kubu, Island i Kostariku. Po rokoch sa do Bratislavy vrátia chalani z Lady svetom – Marián Grofčík a Matej Fabšík, ktorí zabavia svojim humorom a zábavnými zážitkami zo všetkých ciest, ktoré podnikli na ladách od Európy, Strednej Ázie (v Iráne im auto aj ukradli), Indie i Južnej Ameriky.

Medzi zaujímavosti patrí prezentácia o prejdení 2000 kilometrov na kolobežke okolo Írska,  Aminove cestovanie a naskakovanie na nákladné vlaky s ľuďmi z kartelov v Mexiku, ako aj návšteva netradičných indických dedín (dedina kde má jedna žena mnoho mužov, dedina kde sú v takmer každej rodine dvojíčky...).

Zistíte, ako sa stopujú plachetnice, pomáha na Kostarike alebo v Kambodži a stopuje za polárny kruh. Okrem exotiky budeme mať prvýkrát prezentáciu o cestovaní po Holansku a Anglicku s deťmi, kajakovaní na morských kajakoch po Lofotoch, vydáme sa na cyklovýlety po Európe, spoznáte 3 rôzne trasy púte do Santiaga de Compostela, spoznáte Slováka, ktorý behá po Slovensku a mnoho ďalšieho.

Okrem dvoch sál plných prezentácií máme pre vás 12 diskusií s cestovateľmi na rôzne témy: cestovanie sólo, o ceste hrdinov SNP, o Blízkom Východe, Balkáne, Austrálii a Novom Zélande, Ázii, autonomádstve i ďalších témach.

Vrelo odporúčame a veľmi sa tešíme na cestu zvukom s alikvótnym spevom od Ramivany. Na podujatí si budete môcť pozrieť aj najnovšie ultraľahké outdoorové vybavenie, ktoré používajú nielen diaľkový turisti na dlhých túrach.

Viac info:

https://online.cestounecestou.sk/podujatie/cestovatelsky-festival-cestou-necestou-v-bratislave

Podujatie pre vás pripravil:

OZ Cestou necestou

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page