top of page
BLÁZNOVE ZÁPISKY
BLÁZNOVE ZÁPISKY

BLÁZNOVE ZÁPISKY

Herecký koncert Jana Přeučila

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

11. 2. 2024, 17:00

DK Ružinov, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

PRELOŽENÉ PREDSTAVENIE NA 11. februára 2024

Ospravedlňujeme sa menom pána Přeučila i menom organizátora za preloženie predstavenia na 11. februára z dôvodu potrebnej lekárskej starostlivosti. Ako BONUS za komplikácie sa pán Přeučil rozhodol, že ihneď po predstavení uskutoční besedu so svojimi divákmi a fanúšikmi priamo v sále.

Obaja sú majstri slova a dokonalého vykreslenia postáv a postavičiek najrôznejších charakterov. Obaja sa opäť stretávajú po päťdesiatich rokoch, keď Ján Přeučil prvýkrát exceloval v tejto dramatickej komédii, ktorá divákov všetkých generácií nielen oslovuje, ale aj fascinuje. Hra je založená na zápiskoch z Gogolovho života a dáva hercovi možnosť stvárniť príbehy ľudí smiešnych až k plaču a poľutovaniahodných na roztrhanie, vykresliť romantizmus obrátený v žart, než sa aj v paródii presadí nepriazeň osudov riadená často démonom .

Jan Přeučil takto komentuje vznik tohto predstavenia: „Pred 45 rokmi túto hru v Holandsku objavila kolegyňa Monika Švábová a režisér Gillar ju pre mňa upravil. Vtedy sa tak často divadlo jedného herca nehralo, takže to bol skutočný úspech. Zápisky hráme už  mnoho sezón a tešíme sa na povestne skvelé bratislavské publikum.

Dĺžka predstavenia 70 minút bez prestávky.

Autor :

Nikolaj Vasiljevič Gogol.

Predaj vstupeniek:

vstupenky v sieti Ticketportal a predpredaj.sk

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page