top of page
POVIEM VÁM AKÝ BOL FREDDIE MERCURY
POVIEM VÁM AKÝ BOL FREDDIE MERCURY

POVIEM VÁM AKÝ BOL FREDDIE MERCURY

Rozprávanie osobného asistenta a priateľa Freddieho Mercuryho Petra Freestona o 13tich rokoch života s ním a o Freddieho poslednej sekunde života.

Vstupenky nejsou v prodeji
Zobrazit další události

ČAS A MIESTO

09. 4. 2024, 19:00

DK Ružinov, Malá sála, Ružinovská 28

POPIS PODUJATIA

Vzácna návšteva znova po roku zavíta do Domu kultúry Cultus Ružinov 9.apríla 2024 Ikonického speváka ešte ironickejšej hudobnej skupiny QUEEN FREDDIEHO MERCURYHO nám najosobnejšie predstaví vo svojom rozprávaní jeho osobný asistent v rokoch 1971 až do Freddieho smrti v roku 1991, kedy ho na smrteľnej posteli držal ako svojho osobného priateľa za ruku.

PETER zaspomína v osobnej i profesnej rovine na svojho „šéfa“ . Peter Freestone stál po boku Freddieho Mercuryhodlhých dvanásť rokov, počas ktorých spoločne zažili veselé i tragické momenty. Na túto pozíciu asistenta sa presunul po ponuke od Freddieho, ktorú dostal ako garderobier Kráľovského baletu v Londýne. Na začiatku bola táto kariéra iba ako biznis, ale postupom času sa vykryštalizovala na hlboké priateľstvo so skupinou QUEEN, špeciálne s Freddiem. Peter so sebou privezie ukázať množstvo fotografií z jeho osobného archívu ktoré zatiaľ nikde neukazoval, porozpráva i o natáčaní oscarového filmu BOHEMIAN RHAPSODY, kde pôsobil ako pravá ruka režiséra Bryana Singera. Prinášame vám stretnutie s čašníkom, śéfkuchárom, komorníkom, asistentom, tajomníkom a opatrovateľom detí, pričom Freddie Mercury bolo to opatrované dieťa. Peter sám povedal: „ Moja práca pre Freddieho Mercuryho skončila až tri mesiace po jeho smrti a trvalo mi niekoľko rokov, kým sa mi podarilo vrátiť naspäť do ďalšieho života“.

Program bude v češtine moderovať a na pódiu i s hudobnou skupinou zahrá a zaspieva niekoľko hitov ikonickej skupiny QUEEN Milan Devinne. Milan je český spevák s nemeckými koreňmi, príležitostný herec a jeden z producentov tejto show. Je to jediný Čech, ktorý sa objavil vo filme BOHEMIAN RHAPSODY po boku Ramiho Maleka a Alana Lecheho. Milan Devinne je držiteľ ocenenia za celosvetový projekt proti AIDS – TINANIC FREDDIE AIDS.

Po koncerte bude možné zakúpiť si knihu VE SPRÁVNY ČAS NA SPRÁVNOM MIESTE autora Petra FREESTONA /v českom jazyku/ kde autor opisuje život s Freddiem. V prípade záujmu bude možné získať na mieste i osobné venovanie autora priamo do knihy.

PODUJATIE V ČESKOM JAZYKU

Dĺžka predstavenia:

90 min.

Účinkujú:

Peter Freestone a Milan Devinne

Dramaturgia:

Milan Devinne

Vstupné:

29, 24 €

Predaj vstupeniek:

vstupenky v sieti Ticketportal a predpredaj.sk

Podujatie pre vás pripravili:

212sro

ZDIEĽAŤ UDALOSŤ

bottom of page